رونمایی از نخستین نقاشی دیواری عکس شهدا در قوچان

 

علی اصغر برهانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قوچان اظهار داشت: 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا و فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است که همزمان با این روز از نخستین نقاشی دیواری در قوچان که منقش به عکس پنج سردار شهید این شهرستان بوده رونمایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه هدف از انجام این امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح اجتماع است، تصریح کرد: این نقاشی بر روی دیوار سیلوی گندم که در مسیر میدان آزادی و بلوار امام رضا(ع) قرار دارد نقاشی شده که در معرض دید تمام مسافران و مجاوران خواهد بود.

برهانی اضافه کرد: این نقاشی در ابعاد 30 در 40 متر با هزینه ای بالغ بر 42 میلیون تومان با نظارت و مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران قوچان کشیده شده است.

وی با بیان اینکه برای سالروز تأسیس بنیاد شهید 6 عنوان برنامه پیش بینی شده گفت: بازدید از منازل شهدا توسط مسئولان، حضور در گلزار شهدا ، برگزاری دعای ندبه خانواده معظم شهدا در بنیاد شهید، کوهپیمایی خانوادگی جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا، شرکت در مراسم عبادی-سیاسی نماز جمعه و حضور در مسجد جامع امام خمینی(ره) همزمان با شب گرامیداشت شهدا از جمله این برنامه ها است.

نقل ازخبرگزاری فارس

درادامه ضمن تقدیر وتشکر ازجناب آقای برهانی جا دارد ازایشان سئوال گردد

جناب آقای برهانی آیا بهتر نبود این مبلغ ومبالغی دیگر ازاین نوع صرف تکمیل پروِژه مزار شهدا میگردید ؟یک سئوال ساده ازجنابعالی دارم آیا گریه بعضی ازمادران شهدا را درمزار بخاطر این قضیه شنیده اید؟ جهت اطلاع جنابعالی خاطره کوتاهی که خود شاهد آن بوده ام رابرایتان تعریف میکنم  درزمان تهیه فیلم مستند از برادر شهیدم شاهد صحنه بسیار دردناک ازناله های مادرشهیدی برروی مزار شهیدی بودیم اوبلند بلند ناله می کرد ومیگفت:( قبربچه من راخراب کرده اند پسرم مادرت بمیرد که قبرتورا خراب کرده اند حالا من چکارکنم .............)و هرچه دیگران سعی درآرام کردن ایشان کردند تاثیری نداشت وگروه فیلم برداری یک ساعتی درهوای سرد انتظارکشید تا گریه های ایشان تمام شود ودیگران بیحال ودلشکسته ایشان را ازآنجا بردند. هرچند شماودوستانتان دربنیاد شهید زحمات فراوانی می کشید اما بهتر نبود قبل ازشروع پروژه فوق به فکر تامین بودجه آن می بودید؟ وحال نیز بهتر نیست شما وهمکارانتان تمام انرژی خود رابرای تکمیل این پروژه صرف نمائید؟من که هروقت به مزار شهدای قوچان سرمی زنم یاد قبرستان بقیع می افتم نمی دانم شما چه احساسی دارید ؟

 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید