قدیمی ترین موقوفه شهرستان قوچان موقوفه لشگرکش با قدمت 530 سال است

نیساری با اشاره به فرمایشات پیامبر اسلام و موقوفات حضرت علی (ع)  افزود: هیچ دولتی بدون کمک مردم نمی‌تواند همه مشکلات جامعه را حل کند بنابراین نیاز جامعه به وقف و احیای این سنت الهی به خوبی حس می‌شود.

رئیس اداره اوقاف قوچان با بیان اینکه انسان‌ها با وقف زنده می‌مانند تصریح کرد: قدیمی ترین موقوفه شهرستان قوچان موقوفه لشگرکش با قدمت 530 سال است که تاکنون عواید موقوفه در راستای نیت واقف مصرف شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز به وقف در زمینه‌های مختلف وجود دارد تصریح کرد: خوشبختانه به برکت عشق و علاقه مردم به اهل بیت به جرات می‌توان گفت که هیچ شهرستانی در بحث وقف برای برگزاری مجالس عزاداری اهل بیت مشکل ندارد.

نیساری افزود: وقف قرآنی، وقف بیماران و نیازمندان تامین دارو، ازدواج جوانان و مباحث فرهنگی از دیگر زمینه‌هایی است که واقفان می‌توانند موقوفه خود را در آن وقف کنند.

نیساری با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 14 موقوفه جدید در شهرستان داشته‌ایم بیان داشت: وقف مشارکتی یکی از زمینه‌های وقف است که در آن افراد با سرمایه کم و بصورت گروهی می‌توانند مشارکت نموده و ایجاد یک موقوفه در نیت مد نظر خود داشته باشند که این اداره آماده هرگونه همکاری و مشاوره  با واقفان را دارد.

/ 0 نظر / 7 بازدید