سردار شهید محمدحسین مهاجر قوچانی

 

 

تازه دامادی که جزیره مجنون معراجش شد

سردار شهید «محمدحسین مهاجر قوچانی» مسئول محور عملیات لشکر 21 امام رضا (ع) در 12 اسفندماه 1362 در عملیات خیبر در منطقه عملیاتی جزیره مجنون بال در بال ملائک گشود و آسمانی شد.

تا شهدا؛ سردار شهید «محمدحسین مهاجر» بعد از شهادت برادرش «محسن مهاجر» در عملیات مسلم ابن عقیل که پیکر مطهرش بازنگشت، دومین شهید خانواده مهاجر بود که در عملیات خیبر آسمانی شد و پیکر مطهرش در جزیره مجنون در کنار دیگر همرزمانش ماند.
 اکنون بعد از 34 سال پیکر مطهر این سردار سپاه اسلام بازگشت تا مرهمی بر جگر سوخته مادری باشد که در فراق دو فرزند جاویدالاثرش سال‌ها سوخته است.

در پی شناسایی پیکر مطهر شهید «محمدحسین مهاجر قوچانی» مسئول محور عملیاتی لشکر 21 امام رضا (ع) که در اسفندماه 1362 در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید، محمدباقر قالیباف از فرماندهان خراسانی دفاع مقدس، شب گذشته به همراه حجت‌الاسلام ماندگاری و جمعی از یادگاران دفاع مقدس در منزل این شهید والامقام حضور یافت.

محمدباقر قالیباف در دلنوشته‌­ای کوتاه یاد و خاطره شهید مهاجر را گرامی داشت.

«مادرش چند سال پیش از من پرسید: «آقا محمدباقر مطمئنی پسرم شهید شده؟ آخر هر بار که تلفن زنگ می ­زند یا در خانه را می­‌زنند، منتظر شنیدن خبری از او هستم.» سرم را زیر انداختم و سکوت کردم. مادر می خواست پیکر مطهر پسرش را ببیند. حسین و محسن را با یتیمی بزرگ کرده بود. محسن که برادر کوچک‌تر بود در عملیات مسلم ابن عقیل شهید شد و پیکر پاکش در منطقه ماند و بازنگشت. از آن به بعد، مادر بود و حسین، پسر بزرگش.

یک ماه از عقد حسین نمی‌گذشت که من و شهید چراغچی و یکی دیگر از دوستان برای خداحافظی به در منزلش رفتیم، رهایمان نکرد و هرچه اصرار کردیم که «برادر من، شما تازه عقد کرده‌ای، بیشتر بمان و بعداً بیا» قبول نکرد و با ما راهی شد و در عملیات خیبر شرکت کرد و دیگر بازنگشت.

مادر، نیمه شب به دیدار پیکر پاک فرزندش رفت و تا پاسی از صبح با او خلوت کرد و از سختی‌­های ایام فراق با او گفت و امروز این شهید بزرگوار تشییع می‌شود.

 

 

/ 0 نظر / 69 بازدید