حجت الاسلام سید جلال موسوی تبارامام جمعه زاغمرز

به گزارش خبرنگار خط امید، حجت الاسلام سید جلال موسوی تبار، در حکمی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به عنوان امام جمعه زاغمرز منصوب شد.

وی،  اهل قوچان است و در سوابق اجرایی خود مسئولیت عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی و امام جمعه الشتر را دارا است.

حجت الاسلام سید احمد تقوی معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ظهر جمعه در مراسم معارفه اولین امام جمعه زاغمرز در سالن فرمانداری بهشهر گفت: امام جمعه یک منطقه، امام جمعه کل مردم و جامعه است و به حزب و گروه خاص تعلق ندارد.

وی اظهار داشت: همه جریانات سیاسی در نظام زیر چتر ولایت فقیه هستند و باید با اطاعت پذیری از ولی فقیه در راستای تعالی نظام گام بردارند.

تقوی با بیان اینکه نباید امام جمعه ها را محصور به جریانات، منافع و حزب خاص کنیم افزود: امام جمعه باید در راستای دین، منمافع عمومی جامعه و ولایت گام بردارد و مردم را به دین مداری دعوت کند.

وی گفت: خطیب جمعه از جایگاه ویژه برخوردار است و مسئولین باید کمک کار امام جمعه و جایگاه نماز جمعه باشند.

معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: نماز جمعه نیازمند مقدمات و تمهیدات لازم است که با همکاری همه جانبه مردم و مسئولان با امام جمعه محقق می شود.

تلاش برای بزرگداشت نماز

آیت الله سید صابر جباری امام جمعه بهشهر و نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در ادامه افزود: خداوند نماز را دوست دارد که ستون دین است و همه ما باید درجهت بزرگداشت نماز تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: همه ما باید در جهت اعتلای نماز جمعه در شهر و دیار خود تلاش کنیم و این اقامه نماز جمعه باید با شور و اشتیاق در منطقه بماند که نیازمند کار همه جانبه امام جمعه و همکاری مردم است.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه نباید به بهانه کشاورزی خدای ناکرده نماز جمعه ترک شود ادامه داد: نماز از همه چیز واجب تر است و نباید بهانه های روزانه و کار ، شغل و استراحت ما را از این فریضه مهم و دشمن شکن باز دارد.

آیت الله جباری بیان داشت: مصلی نیز نیازمند ساختمان مناسب و در خور شان امام جمعه و نماز گزاران است و همه جانبه باید در این رابطه کار شود.

وی افزود: باید مراقب باشیم که نماز جمعه امانت الهی و مذهبی است و باید وزین و متین از آن نگهداری کنیم.

فعالیت 41 نماز جمعه در مازندران

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران نیز سنگر امامت جمعه را بسیار پراهمیت عنوان کرد و افزود: 41 نماز جمعه مازندران امروز 31 خرداد ماه 92 در زاغمرز برگزار و دو شهر دیگر در مازندران نیز در دست اقدام است.

وی بیان داشت: حکومت ما حکومت صالحان است و حضور مردم در اقامه نماز جمعه بیش از هر زمان و مکان دیگری احساس می شود.

وی گفت: نماز جمعه، عاملی برای کمال انسان و مظهر بندگی خداوند است که موجب تقویت ایمان و بصیرت انسان خواهد شد.

حجت الاسلام محمد انتظاری ادامه داد: مازندران مهد تشیع علوی است و اقامه نماز باید بیش از هر مکان دیگری در این استان برگزار شود و در مرکز تشیع علوی نباید نماز جمعه خلوت داشته باشیم.

حجت الاسلام انتظاری، حضور گسترده مردم در نمازجمعه را باعث مأیوس شدن دشمنان دانست و گفت: نماز جمعه محلی برای خنثی سازی توطئه ها و دسیسه های دشمنان از ابتدای انقلاب تا کنون بوده است.

وی همچنین بر حضور گسترده و حماسی مردم مؤمن و متعهد زاغمرز و دهستان میانکاله در صف های نماز جمعه تأکید کرد و ادامه داد: مردم زاغمرز مردمی ولایی، متدین و همگام و همراه با امام جمعه هستند.

/ 0 نظر / 17 بازدید