برگزاری یادواره 23 شهید طلبه و روحانی قوچان

حجت‌الاسلام کاظم حریف صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قوچان اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا برای زنده نگه داشتن یاد شهیدان، عمل به وصیت‌نامه آنها و عملی کردن این فرمایش مقام معظم رهبری بوده که زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با اشاره به این موضوع که شهدای روحانی از اهمیت خاصی برخوردار هستند، تصریح کرد: دومین یادواره 23 شهید طلبه و روحانی قوچان پس از گذشت هفت سال همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در محوطه حوزه علمیه امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار می‌شود.

مدیر حوزه علمیه قوچان با یادآوری این مطلب که حوزه‌های علمیه در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس همیشه در سطح جامعه پیشرو بوده‌اند، گفت: روحانیون در کنار تبلیغ و دعوت برای حضور پرشور مردم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل خود نیز کنار اقشار مختلف مردم به دفاع از میهن اسلامی خود پرداختند.

وی مهم‌ترین هدف از برگزاری یادواره را یادآوری این موضوع دانست که روحانیت در تمام صحنه‌های نظام و انقلاب حضور پررنگی دارد و افزود: شاید این یادواره تلنگری به طلاب جوان باشد که با زندگی‌نامه و وصیت‌نامه این شهدای گرانقدر آشنا شوند و با عبرت و الگو قرار دادن آنها در تحصیل علم سستی و کاستی نداشته باشند.

حجت‌الاسلام حریف با اشاره به این مطلب که شهید موسوی قوچانی و آیت‌الله فیروزبخت از شهدای شاخص روحانی در این شهرستان محسوب می‌شوند، بیان کرد: در کنار برگزاری این یادواره نمایشگاه عکس و پوستر پیرامون ماهواره، جنگ نرم، عفاف و حجاب و ارائه محصولات فرهنگی همچون کتاب‌های شهدا و انقلاب اسلامی برپا می‌شود که بازدید برای عموم خواهد بود.

وی با بیان این موضوع که امیدواریم هرساله همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) این یادواره برگزار شود، یادآور شد: امام صادق (ع) به عنوان رئیس مذهب شیعه مربی و استاد بسیاری از علما و طلبه‌های عصر خود بودند و شهادت ایشان همزمان با فراگیری علم و روحانیت است. 

 

/ 0 نظر / 53 بازدید