قوچان کهن

آخرین اخبارقوچان-رجال ومشاهیر -جذابترین وتازه ترین ها درباره قوچان

۱۸ هزار زائر پیاده در بقاع متبرکه قوچان اسکان داده می‌شوند

حجت الاسلام حسین نیساری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قوچان، اظهار داشت: شهرستان قوچان به دلیل قرار گرفتن در مسیر کاروان‌های پیاده به سمت مشهد مقدس هر ساله میزبان هزاران نفر از عاشقان امام رضا(ع) است که این امر نیاز به توجه بشتری دارد.

زائر پیاده


نیساری افزود: در همین راستا و با برگزاری جلسات ستاد استقبال از زائران پیاده کلیه بقاع و مساجد بین راهی اداره اوقاف آماده سازی شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اعلام حرکت کاروان‌ها از خارج از استان نظیر شهرهای ساری، گنبد، شیروان  برنامه ریزی در جهت استقبال از ورود نخستین کاروان پیاده به استان خراسان رضوی با اهدا بسته‌های فرهنگی با حضور مسئولان شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف قوچان تصریح کرد: با توجه به امکان برودت هوا در دو بقعه امامزادگان ابراهیم (ع) و امامزاده جلیل آلماجق تجهیرات رفاهی و گرمایشی و محل اسقرار برای زائرین و همچنین مکانهای پشتیبان نیز پیش بینی کرده‌ایم.

نیساری از اعزام روحانی مبلغ برای این ایام خبر داد و گفت: در راستای بهره وری بیشتر از فرصت زیارت و کاروان‌ها پیاده در کلیه امامزاده‌ها و مساجد پیش بینی روحانی مبلغ شده است تا ضمن استفاده معنوی از این موقعیت به پرسش‌های شرعی و دینی زائران پاسخ داده شود.

نیساری بیان داشت: در سال گذشته بیش از 16000 نفر اسکان در شهرستان داشته‌ایم و پیش بینی می‌شود حدود 18000 زائر در بقاع متبرکه و مساجد بین راهی این شهرستان اسکان داده شوند.

وی در پایان به مشگل گاز میقات الرضا(ع) امامزاده جلیل آلماجق اشاره کرد و گفت: با توجه با اجرای گازکشی این محل و خرید تجهیزات گرمایشی متاسفانه در مورد اتصال به شبکه گاز با مشکل روبه رو هستیم که جا دارد مسئولان مربوطه برای حل آن در ایام دهه آخر صفر تمهیداتی بیندیشند.

+   سیدرجب چمنی ; ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۳

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir