قوچان کهن

آخرین اخبارقوچان-رجال ومشاهیر -جذابترین وتازه ترین ها درباره قوچان

دادستان قوچان: دادگاه متهمان شورای شهر قوچان به صورت علنی برگزار شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، اسماعیل رحمانی صبح امروز در جمع دانشجویان بسیجی گردان امام حسین (ع) در سالن الغدیر سپاه این شهرستان اظهار داشت: امروز با توجه به فجایع منطقه باید پیرو ولایت فقیه و گوش به فرمان رهبری باشیم و این همان رمز موفقیت است زیرا در ایام فتنه با غبارآلود بودن مسیر، تشخیص راه با پیروی از ولایت میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه وجود ولایت فقیه، بصیرت مردم و هوشیاری بسیج آرامش زایدالوصفی را در کشور فراهم ساخته، افزود: در فتنه‌های سال 88 و تیر 78 دشمن به کمک عده‌ای از معاندان و جاهلان داخلی به دنبال متزلزل‌ کردن ولایت فقیه به عنوان اصل و ستون نظام بودند که مردم بصیر و بسیجیان این فتنه‌ها را خواباندند.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان با یادآوری اینکه امروز کسب علم، فهم، شعور و بصریت تأثیرگذارتر از برداشتن سلاح برای مقابله با دشمن است، گفت: دانشجو و دانش‌آموز در مدرسه و دانشگاه باید به دنبال دستیابی به اوج قله‌های علمی بوده و نباید اجازه دهد که اسلام و انقلاب به دست نااهلان بیافتد.

 

 


وی کسب مدارج بالای علمی را یکی از واجبات امروز برای بسیجیان دانست و تصریح کرد: اگر انسان مخلص و بسیجی در اقصی نقاط کشور در پست‌های حساس و مهم قرار نداشته باشد دشمن به دنبال فتح این پست‌ها می‌رود.

رحمانی کسب اعتماد مردم را یکی از راه‌های انجام رسالت بسیج و خدمت به اسلام و نظام معرفی کرده و یادآور شد: اعتماد مردم ذخیره عظیمی است و باید در مقابل آنان سر فرود آورده و طوری رفتار کنیم که به بسیجیان افتخار کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان تأکید کرد: شهدا نماد بسیجی واقعی هستند و اگر امروز مسئولان با قدرت در مقابل دشمن می‌ایستند به پشتوانه مردم و بسیجیان است که دشمن جرأت چپ نگاه کردن به منطقه را ندارد.

وی با اشاره به این موضوع که دشمن هیچگاه نتوانسته از بیرون بر ما پیروز شود و خیانت نیروهای داخلی سبب سرافکندگی شده، بیان کرد: غرور، تنبلی و ثابت‌ قدم نبودن تهدید به شمار رفته که باید با اخلاص از آنها نجات پیدا کرد تا افکار و نیت‌ها همه خدایی شود.

رحمانی مردم قوچان را مردمی فهیم و مؤثر در انقلاب و نظام با تقدیم هزار شهید دانست و خاطرنشان کرد: آرامش و امنیت امروز این شهر مدیون خون شهداست اما عده‌ای در سِمت‌هایی قرار گرفته‌اند که به هیچ‌ چیز اعتقاد نداشته و به خود اجازه هدر دادن پول بیت‌المال را می‌دهند.

وی اضافه کرد: این افراد برای رسیدن به مطامع خاص خود نه به مردم و نه به اسلام توجه می‌کنند که باید کسی در برابر مطامع آنها بایستد.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان با بیان این موضوع که عده‌ای گفته‌اند جوانان باید آزاد بوده و روز خوبی شاهد باشیم، گفت: این افراد قلیان‌خانه‌هایی را به راه انداخته و می‌گفتند با کسی که ماهواره دارد کاری نداشته باشید، ماهم  معتقدیم که جوان باید آزاد بوده و رشد پیدا کند اما باید مواظب انحرافات نیز باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که استفاده از ماهواره ترویج فرهنگ غرب و دادن خوراک ضد فرهنگی به مردم است، عنوان کرد: عده‌ای با استفاده از ماهواره به دنبال این بوده که صبح و شب با صدای غرب زندگی را بچرخانیم و عنوان می‌کردند که ماهواره در شهرهای دیگر بوده چرا شما با آن مقابله می‌کنید.

رحمانی برخورد با فسادهای اداری و مالی در قوچان را مهم‌ترین کار دادستانی در ماه‌های اخیر دانست و تأکید کرد: در قضیه اعضای شورای شهر قوچان دو نفر متهم به جعل و شروع به اختلاس بوده که به قید وثیقه و کفالت آزاد هستند.

وی یادآور شد: دادگاه متهمان به جعل و شروع اختلاس شورای شهر قوچان به صورت علنی برگزار شود تا مهر رسوایی بر پیشانی خیانتکاران به بیت‌المال و اعتماد مردم زده شود.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان بیان کرد: باید با بی‌حجابی مبارزه شود اما به‌صورت نرم و قدم به قدم که در قوچان برای این امر پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان به فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها و پاساژها مراجعه کرده و تذکر می‌دهند.

+   سیدرجب چمنی ; ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٢ شهریور ۱۳٩۳

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir